Kielce: niemowlę spadło z balkonu. Ojciec był pod wpływem alkoholu

0
15

W ubiegłą sobotę ojciec dziecka, które wypadło z balkonu usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Niemowlę spadło z balkonu jednego z bloków. Jego ojciec wyskoczył za nim. W organizmie miał 1,8 promila alkoholu.

W czwartek wieczorem policja otrzymała wezwanie pod kielecki blok, z którego wypadła 11-miesięczna dziewczynka. Ojciec, który się nią opiekował, albo wypadł razem z nią, albo wyskoczył później, próbując ratować dziecko. Niemowlę wraz z 28-letnim ojcem zostali przewiezieni do szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, dziecko zmarło. Ojciec uznał urazu kręgosłupa i ręki. W trakcie badań okazało się, że w organizmie miał 1,8 promila alkoholu.

W trakcie śledztwa ustalono, że na skutek stanu nietrzeźwości Marcin O. doprowadził do wypadnięcia swojej córki z balkonu, a zatem spowodował nieumyślny zgon w wyniku odniesionych obrażeń. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wszystkie wyjaśnienia. W tej chwili czuwa nad nim dozór policji. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here