Gdzie bezpiecznie przechowywać dane z biura?

0
25

Prowadząc przedsiębiorstwo musimy nie tylko martwić się o przestrzeń fizyczną naszego lokalu, ale także o przestrzeń wirtualną.

Data center i lokalne serwery

Dane firmowe możesz przechowywać na lokalnym serwerze, który możesz umieścić w swoim biurze lub gospodarstwie domowym. Jednak lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego rozwiązania w postaci data center. Takie serwery są bardzo bezpieczne – w odróżnieniu od domowych serwerów, które są narażone na przerwy w dostawie prądu lub na uszkodzenia mechaniczne. Data center są zabezpieczone kilkoma źródłami prądu i rozproszone między co najmniej dwiema lokalizacjami. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo danych, które są odporne na zdarzenia losowe, np. klęski żywiołowe w okolicy.

Jeśli nie musisz mieć bezwarunkowego dostępu całodobowego i możesz przeżyć chwilowy brak połączenia, możesz skorzystać z serwera firmowego. Jednak łączy się to z zagrożeniami, a także niewygodne w rozbudowie – musisz dokupywać fizyczne dyski i je łączyć, a do ustawienia sieci i tak pewnie będzie niezbędny informatyk. Dlatego warto jest skorzystać z data center, gdzie miejsce możesz dokupić lub zmniejszyć w każdej chwili. Nie musisz także przejmować się infrastrukturą

Co jeszcze przyda się Twojej firmie? Szybki Internet 3S – Śląskie Sieci Światłowodowe

Aby transmisja plików między różnymi serwerami przebiegała jak najszybciej, warto zainwestować w porządny internet do firmy. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie się do sieci światłowodowej, która umożliwia błyskawiczną przesyłkę plików na drugi koniec globu. Jest to szczególnie ważne, gdy pracujesz z kontrahentami za granicą, lub gdy Twój zespół jest rozsiany po całym świecie.

Dlaczego moje pliki muszą być bezpieczne?

Jeśli prowadzisz własne przedsiębiorstwo, prawdopodobnie masz wiele danych, które wymagają bezpieczeństwa. Mogą to być projekty, skoroszyty, dane klientów, pliki graficzne, modele 3D, nagrania… Ich liczba nie ma końca. Prowadząc działalność gospodarczą, musisz zachować się odpowiedzialnie i zadbać o ich bezpieczeństwo. Jeśli z tych plików i narzędzi nie tylko korzystasz Ty, ale też Twoi pracownicy lub klienci, tym bardziej musisz zadbać o to, by dostęp do nich był możliwy o każdej porze i z każdego miejsca. Dlatego zainwestuj w porządny serwer, który będzie miał całodobową opiekę specjalistów, dbających o stan techniczny urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here